Online poradna

Léčit se po internetu nedá, ale poradit občas ano.
Naši odborní lékaři rádi odpoví na vaše dotazy.

Položit dotaz

Položit dotaz

Vaše dotazy

Zde můžete položit svůj dotaz, na který vám některý z našich kolegu brzy odpoví. Než dotaz položíte, můžete využít vyhledávání a zjistit tak, jestli již nebyl v minulosti podobný dotaz zodpovězen.

Vyhledávání


Lenka

29. 8. 2016

otázka č.: 2465

Dobrý den,
prosím o Vaši radu. Máme 4 letou fenu, křížence Rotvailer, Tossa Innu, barvíř). Má 35 kg v kohoutku 50 cm. Už více než 4 měsíce nám po odpočinku nemůže vstát a kulhá na obě přední nohy. Během vycházky to rozchodí, ale po dalším odpočinku opět kulhá. Stav se zhoršuje. Na radu veterináře po veškerém vyšetření (vše v pořádku), bere Aptus Apto-Flex, už 3 měsíce, ale není vidět zlepšení. Co byste nám doporučil.
Děkuji

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, doporučila bych vyšetření u specialisty ortopeda.

Kateřina

27. 8. 2016

otázka č.: 2463

Dobrý den, mám 4měsíční fenku boxera, brala teď 2 týdny antibiotika XICLAV, měla zvýšenou bílkovinu a červené krvinky v moči. Po dobrání antibiotik má nicméně červené krvinky v moči stále, i když zdaleka ne tolik. Jinak normálně baští, nezvrací, stolice v pořádku, nijak častěji nemočí, hraje si, všechno jako zdravé štěndo. Měli byste pro nás nějakou radu? Děkuji!

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, nález červených krvinek v moči nemohu interpretovat bez souvislostí (anamnéza a klinické vyšetření, typ vzorku moči, způsob jeho vyšetření).

Michaela Konvalinková

27. 8. 2016

otázka č.: 2464

Dobrý den,
máme ročního kocourka a srazilo ho auto. Jela jsem s ním hned na veterinu a má zlomenou na třech místech pánev (dle RTG). Dostal ATB ( ještě měl i oko a tlamu krvavou) a analgetika na 5 dnů. Chodit nemůže.Ráda bych se zeptala,jak asi dlouho se tyto typy zlomenin hojí a zda není lepší operace než jen konzervativní léčba.......jaké proste máte zkušenosti. ..Předem velice děkuji za odpověď. M.Konvalinková.

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, fraktury pánevní oblasti dokážou být velice záludné, ne všechny se operují, k tomu se musí vyjádřit veterinář/ ortoped dle rentgenových snímků. Důležitý je stav páteře, protože zatímco pánev může i bez operace srůst, poškození nervů může být devastující a znamenat trvalé následky.

Petra Svárovská

26. 8. 2016

otázka č.: 2462

Dobrý den,
máme štěně labradorského retrievera, nar. 13.6.2016, po dvou týdnech u nás náhle v noci na středu 23.6. třikrát úporně zvracel (zvratky pouze obsah žaludku, bez příměsí hlenu a krve, třetí zvracení už jen žaludeční šťávy), ve čtvrtek dopoledne a pak odpoledne se objevil vodový průjem bez příměsi krve a jiných látek, na konci vyměšování vždy pevnější stolice.
Ve čtvrtek odpoledne jsme ho odvezli na veterinární vyšetření, dle sdělení lékařky šlo o infekční průjem, aplikovala tři injekce (nespecifikovala jaké, předpokládám, že šlo o antibiotika, injekci proti zvracení a vitamíny). Pejsek po rýžové dietě prosperoval dobře, nezvracel, bez průjmů, stolice konzistentní, v pátek jsme přešli od rýže ke granulové stravě, odpoledne znovu kašovitý průjem. Neprodleně jsme jeli znovu na veterinu, dostal další injekci antibiotik a máme užívat půl tablety Famosan 20 mg 2x denně (zatím jsme neaplikovali), návrat k rýži. Po návratu domů pejsek okamžitě úporně zvracel, po konzultaci jsme se vrátili na veterinu, dostal další injekci proti zvracení. Máme přijít na kontrolu v neděli, kdy má dostat opět antibiotika. Pejsek je apatický, rychle se zhoršil, nejeví zájem o potravu ani o pití, Teď spí a čekáme, co bude ráno. Je postup léčby správný?
Děkuji, Petra Svárovská

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, pokud se problémy vracejí i po symptomatické léčbě, je vhodné podstoupit další diagnostické kroky - rentgen, vyšetření stolice na parazity, vyšetření krve atd.

Pavlina Havelkova

20. 8. 2016

otázka č.: 2461

Dobry den,prosim mama 4-5ti leteho zlateho retrivra,mame ho chvilku a ted posledni tyden zacal hrozne vyvadet,kdyz jde okolo domu fena-vcera se dokonce podhrabal a utekl. Chteli bychom ho dat vykastrovat,ale znama nam doporucila, ze nechavali u vas svemu pejskovi dat cip na cca 2roky,misto provedeni kastrace.
Prodim,mohli byste mi rici,zda tento zakrok jeste provadite a kolik stoji?
Dekuji moc za rada .
Pavlina

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, čip je alternativou chirurgické kastrace, účinek je totožný, nicméně vratný, aplikuje se ambulantně formou injekce, stojí kolem 2000,- a účinkuje pouze půl roku.

Andrea

19. 8. 2016

otázka č.: 2460

Dobrý den, po prvním hárání nás čeká kastrace feny voříška (5 kg). Na kolik peněz nás to přibližně vyjde?
Předem děkuji za odpověď.

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, musíte se informovat na konkrétní veterině, kde o zákrok máte zájem, ceny se velmi liší, odráží se v nich mnoho faktorů péče poskytnuté daným pracovištěm.

Zuzana

17. 8. 2016

otázka č.: 2458

Dobrý den, rádi bychom nechali vykastrovat skoro ročního kocourka. Prosím o informaci, zda používáte na klinice inhalační nebo klasickou narkozu a jaký je mezi nimi rozdíl / i finanční/ a jakou z praxe doporučujete. Dále, zda je nutné další předoperační vyšetření. Děkuji.

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, kocoury kastrujeme v injekční anestezii, jelikož se jedná o velice rychlou operaci. Po domluvě jsme schopni samozřejmě zajistit i narkózu inhalační, ale v případě preventivní kastrace zdravého mladého kocourka pro ni není opodstatnění, zákrok zdraží a prodlouží.

Denisa

17. 8. 2016

otázka č.: 2459

Dobrý den,máme 9ti letého maltézáčka v noci nám skolaboval přestal dýchat a zdálo se že mu na chvilku přestalo tlouct srdíčko,byla jsem s ním na veterině a tam mě pan doktor řekl že má srdeční vadu nedovírají se mu chlopně.napsal mu lék Karsivan50mg půl ráno půl večer,Chtěla bych se zeptat zda dojde k zlepšní a jak dlouho se s takovou vadou dá žít protože nás docela vyděsilo když nám řekl že mu může kdykoli srdce selhat a zemřít.Děkuji

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, je nutné pejska vyšetřit, bez toho a z poskytnutých informací nelze nastavit léčbu ani vyslovit prognózu

Roman

07. 8. 2016

otázka č.: 2456

Dobrý den máme šesti měsíčního psa stafbulla a začínají se mu dělat flíčky na pravém zadním stehně a přední pravé nožce, jsou to flíčky cca 3 cm v průměru bez srsti, krmíme ho pouze granulemi značky Brit pro štěňata a granulky mu vážíme jak je napsáno na obale, flíčky si neškrabe ani nevykusuje, stolici má normální a žere a pije taky normálně tak nevíme čím by to mohlo být. Předem děkuji za odpověď

MVDr. Zuzana Fišerová

07. 8. 2016

Dobrý den, pejsek musí být dermatologicky vyšetřen, mohlo by se jednat o parazitární nebo plísňovou kožní infekci, seškrab je průkazný pro demodikózu a kultivace pro dermatofytózu.

Josef Soukup

07. 8. 2016

otázka č.: 2457

Dobrý den, chci se zeptat, máme ročního buldočka, má delší měkké patro. Když se rozruší nebo při více pohybu až chrčí, chrochtá, v noci chrápe. Byl na prohlídce, bylo řečeno že to nemá moc, že by s tím nic nedělali. Můžete mi říci, šlo by to alespoň trochu zkrátit a pomohlo by to? Jde mi o lepší dýchání psa a aby mohl dělat naplno všechny aktivity. Jaká je cena zákroku? Děkuji Soukup

MVDr. Zuzana Fišerová

30. 8. 2016

Dobrý den, chrochtání a chrápání je u buldočků normální, pokud psa omezují v aktivitě, přijde Vám, že se hodně zadýchává až dusí, kontaktujte pracoviště, kde korektivní plastiky brachycefalického syndromu provádějí, u nás tuto operativu běžně neprovádíme.